Радикални промени на новиот португалски дрес

Радикални промени на новиот португалски дрес

пред 2 месеци

Фудбалската репрезентација на Португалија, преку Македонија, успеа да избори пласман на Светското првенство во Катар. Финалниот меч во плеј-офот Португалците го добија со 2:0.

Вообичаено секоја репрезентација на големите натпреварувања носи нова гарнитура на дресови. Кога станува збор за Португалија тие се решија за радикални промени во дизајнот.

Дресот е во боите на португалското знаме, но е дијагонално „преполовен.“

Специјализираниот портал „Footy Headlines“, прв го објави дизајнот на новиот португалски дрес. Горната половина е во бордо, а во долната во темнозелена боја.

Португалија во Катар ќе игра против Гана, Уругвај и Јужна Кореја.

Share

sun win

sunwin sunwin web tải sunwin

sunwin apk tải sunwin sunwin club

tải sunwin

tải sunwin

Scroll to Top