Реал Сосиедад и Арсенал се издвоија во трката по Одегард

Реал Сосиедад и Арсенал се издвоија во трката по Одегард

пред 4 месеци

Талентираниот Норвежанец, Мартин Одегард, побарал до крајот на преодниот рок да биде испратен на позајмица. Одегард е незадоволен од статусот што го има во тимот на Реал Мадрид, негова желба е да замине во тим каде што ќе игра редовно.

Шпанските медиуми пишуваат дека за 22-годишниот фудбалер, интерес покажале пет клуба, но дека битката за неговиот потпис ќе ја водат Реал Сосиедад и Арсенал.

Овие извори шпекулираат дека желбата на Одегард била да се врати во Сан Себастијан, каде што блекаше минатата сезона во дресот на Реал Сосиедад. Поради Сосиедад тој ја одбил понудата на Севилја.

Одегард од почтокот на сезоната, настапил на девет натпревари за Реал, односно одиграл скромни 367 минути.

Share

4Anime 4anime english: Watch Death Note (Dub) Episode 24

AniWatch aniwatch me: The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13

Scroll to Top