Реал со четири гола го торпедираше Алавес

Реал со четири гола го торпедираше Алавес

пред 8 месеци

Фудбалерите на Реал Мадрид, без тренерот Џинедин Зидан, лесно го минаа гостувањето во Алавес. Реал, неочекувано лесно се справи со домаќинот, триумфот 1:4 го обезедија во првиот дел кога постигнаа три гола. Со овој триумф Реал со два натпревари повеќе има четири бода помалку од лидерот Атлетико.

Реал одиграа речиси совршено првото полувреме. Без Рамос и Карвахал во одбраната и тренерот Зидан кој е позитивен на коронавирусот, Реал во првиот дел создадоа шест шанси за гол, успеаја три пати да го совладаат Пачеко.

Серијата ја отвори Касемиро во 14. минута, а Алавес го нокаутираа Бензема и Азар, во 41 и 46.минута. Белгиецот го постигна вториот гол во Ла Лига оваа сезона.

Второто полувреме беше само формалност за Реал. Хоселу успеа да намали во 59.минута, а конечниот резултат го постави Бензема со својот втор гол во 70.минута.

Share

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch Kataribe Shoujo Honoka aniwatch Episode Full anime sites

AnimeHeaven: Shakugan no Shana: Friagne & Marianne no Naze Nani Shana! Nandemo Shitsumonbako! 2 anime episode 8 online free at https://animeheaven.pro bleach anime heaven

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Forums alliedmods: https://forums.alliedmods.net/member.php?u=312641

Soundcloud: https://soundcloud.com/gogoanimebe

Scroll to Top