Реал трета вечер ќе преспијат во Памплона

Реал трета вечер ќе преспијат во Памплона

пред 8 месеци

Фрустрациите на Зинедин Зидан ќе се зголемат, откако фудбалерите на Реал Мадрид ќе преноќат трета вечер во Памплона, по што директно ќе летаат за Малага за првиот меч од Суперкупот на Шпанија против Атлетик Билбао по снежната бура Филомена во Шпанија

Зидан ја критикуваше одлуката мечот против Осасуна во саботата да не се одложи и покрај лошите временски услови, а бидејќи неговиот тим едвај стигна во петокот по четиричасовно чекање на аеродромот, сега останува уште едно преноќување во Баскија, пред мечот во четврток против Атлетик.

Бидејќи Барахас аеродромот покрај Мадрид остана затворен во неделата и ќе се отвори во понеделник за пристигнувања, управата на Реал реши во понеделник наутро да се лета за Малага, каде што ќе се остане до мечот со Атлетик.

Зидан бесен што мечот со Осасуна воопшто се одигра: Тоа не беше фудбал

 

Share

Watch Days: Touin Gakuen-sen! Episode 3

ANIMEFLIX: The Millionaire Detective – Balance: UNLIMITED (Dub) anime episode 11 online free at https://animeflix.nl animeflix a silent voice

Astro Boy (2003) (Dub) (https://animeflv.uk/m/q2Rw) Episode 50

TwistMoe: The Legend of Snow White (Dub) anime episode 52 online free at https://twistmoe.net watch anime free

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol

Tripline: https://www.tripline.net/animefreakws

Scroll to Top