Рибери отворен за враќање во Бундеслигата

Рибери отворен за враќање во Бундеслигата

пред 1 година

Поранешната ѕвезда на Баерн Минхен, Франк Рибери најаува дека отворен за враќање во Бундеслигата, иако засега е фокусиран на Фиорентина.

Рибери стана легенда на Баерн од 2017 година, освојувајќи девет трофеи од Бундеслигата во 12 сезони со Баварците, пред лани да се приклучи на Фиорентина, за која има 15 настапи оваа сезона. Сепак, неговиот договор со Виола завршува на крајот на сезоната и тој со 37 години не планира да се пензионира.

„Во моментов размислувам само за Фиорентина бидејќи сум важен за тимот. Но, нема да отфрлам можност да се вратам во Бундеслигата кога ќе завршам тука“, вели Рибери за „Билд“.

Рибери исто така имаше и мислење за сагата на Давид Алаба, кој по долги преговори ја одби понудата за нов договор од Баварците.

„Давид е човек на Баерн, тој ја освои тројната титула двапати. Давид е интелигентен и не е мало дете повеќе. Направи големо име во фудбалскиот свет, освои се што можеше. Баварија беше зад него, односите беа добри, но понекогаш и на тоа доаѓа крај. Тоа е животот, тоа е фудбалот“, објаснува Французинот.

Share

4anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime. biz Your Name.

My Hero Academia Season 4

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

sites to watch anime 4Anime My Hero Academia Season 5

4Anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

tải go88
Scroll to Top