Ридигер се извини што го „лајкнал“ постот на Нурмагомедов!

Ридигер се извини што го „лајкнал“ постот на Нурмагомедов!

пред 11 месец

Германскиот дефанзивец на Челси, Антонио Ридигер се дистанцираше од Хабиб Нурмагомедов и неговиот контроверзен пост за францускиот претседател Емануел Макрон, велејќи дека направил грешка што лајкнал пост на јазик кој не го познава (руски).

Нурмагомедов минатата недела имаше фуриозен пост за Макрон, барајќи од Господ да му го „преобрази“ лицето на францускиот претседател за навреда на Исламот. Ридигер, кој е Муслиман, се приклучи на Дејвид Бекам (личен пријател на Хабиб), Карим Бензема, Преснел Кимпембе во лајкнување на постот, но сега вели дека тоа не ги отсликува неговите ставови.

„Секако, не треба да лајкнувате постови кои се напишани на јазици кои не ги разбирате воопшто. Јас отфрлам било какво насилство и се дистанцирам од ваква соддржина. Се извинувам за лајкот, кој го повлеков. Не прифаќам такви ставови“, вели Ридигер.

И Хабиб го проколна францускиот претседател Макрон

Share

Website https://animeheaven.pro: Watch Recovery of an MMO Junkie Special animeheaven Episode Full dragon ball super anime heaven

AnimeKisa: TONIKAWA: Over the Moon For You anime episode 12 online free at https://animekisa.in anime

AnimeDao: Tetsujin 28-gou: Hakuchuu no Zangetsu anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao official site

Website https://twistmoe.net: Watch Trinity Blood (Dub) twistmoe Episode 24 english anime

Themepalace: https://themepalace.com/users/animefreakws/

Guides: https://guides.co/p/gogoanimebe

Scroll to Top