Романците тренираа пред 5.000 навивачи

Романците тренираа пред 5.000 навивачи

пред 1 месец

Фудбалските репрезентативци на Романија во вторникот го одработија првиот тренинг во Германија пред почетокот на Европското првенство.

На Европското првенство Романија ќе ги одмери силите во групата Е со Украина, Словачка и Белгија.

Првиот натпревар ќе го одиграат на 17 јуни против Украина, а потоа ќе следи мечот со Белгија на 21 јуни и на крајот на 26 јуни против Словачка.

За своја баз во Германија, Романците го одбраа Вирцбург, каде што го имаа првиот тренинг.

И тоа пред 5.000 свои навивачи.

Share
Scroll to Top