Рома прават сè што е возможно да го донесат Кристијано Роналдо

Рома прават сè што е возможно да го донесат Кристијано Роналдо

пред 2 месеци

Откако Баерн Минхен ги отфрлија шпекулациите дека се заинтересирани да го донесат Кристијано Роналдо како замена за Роберт Левандовски, од Италија стигнуваат вести дека Рома прават „сè што е возможно“ да го донесат Португалецот назад во Серија А по шпекулациите дека е незадоволен од трансфер-активностите на Манчестер јунајтед.

Поранешниот дефанзивец на Рома, Фабио Петруци инсистира дека има точни информации од неговиот стар клуб, кој се обидува да склучи договор со Португалецот да се приклучи на тимот каде што неговиот сонародник Тијаго Пинто е одговорен за трансфери, а Жозе Мурињо му е стар познаник. Останува да се види дали Роналдо би се вратил во Италија по периодот кој го помина во Јувентус, посебно бидејќи ниту Рома не игра во Лигата на шампиони.

Share

sun win

sunwin

sunwin tài xỉu sunwin club sunwin tài xỉu

tải sunwin

sunwin

Scroll to Top