Роналдо го смени имиџот

Роналдо го смени имиџот

пред 1 година

Кристијано Роналдо веќе една недела е во домашен карантин. Португалецот, минатата недела, имаше позитивен тест на коронавирусот. Тој не чувствува никакви симптоми, тренира во својот дом, а изолацијата ја искористи и да го смени имиџот.

Познат по честото менување на фризурите, Роналдо ги шокира фановите со својот изглед.

Португалецот се истрижил на „кец“ и преку „Инстаграм“ испратил силна порака.

„Успехот во животот не се мери со она што ќе го постигнете,туку со пречките кои ќе ги совладате“.

 

Share

english anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Tokyo Revengers (Dub) Episode 22

4anime. biz That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Death Note (Dub) Episode 32

4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

4Anime Gintama

Scroll to Top