Роналдо пак беше позагрижен за лицето, отколку за голот на Јуве

Роналдо пак беше позагрижен за лицето, отколку за голот на Јуве

пред 3 години

Кристијано Роналдо повторно е на ударот на критичарите по социјалните мрежи, откако неговото стоење во живиот ѕид на Јувентус пак предизвика контроверзи, односно тој повторно повеќе се грижеше да не добие удар во лицето отколку Јуве да не прими гол.

Парма прва стигна до водство на „Алијанц стадионот“, кога Бругман во 25. минута од слободен удар лесно погоди, и иако Јуве потоа се врати за 2:1 водство, реакцијата на Роналдо не помина најдобро кај фановите.

Share
Scroll to Top