Салах влезе во историјата, даде хет-трик за 6 минути и 12 секунди

Салах влезе во историјата, даде хет-трик за 6 минути и 12 секунди

пред 2 години

Ливерпул лечеше рани против Глазгов Ренџерс и победи со 1:7, а Мохамед Салах кој не играше ниту половина час, постигна хет – трик кој ќе влезе во историјата на ЛШ.

Салах влезе како замена во 68. минута, првиот гол го постигна во 76. минута од мечот, а за само шест минути комплетираше хет-трик. Или поточно, за хет-трикот му беа потребни шест минути и 12 секунди.

Претходниот рекорд го држеше Бафетимби Гомис кој во 2011 година за осум минути му даде три гола на Динамо Загреб (7:1).

Share
Scroll to Top