Салах незадржлив – Ливерпул се доближи до дуото од Манчестер

Салах незадржлив – Ливерпул се доближи до дуото од Манчестер

пред 9 месеци

Екипата на Ливерпул се чини полесно од очекувањата славеше победа со 3-1 на гостувањето кај Вест Хем во 21 коло од Премиерлигата.

„Црвените“ до триумфот стигнаа пред се благодарение на одличната ефикасност на Мохамед Салах кој на двапати прецизно стрелаше во голот на Фабијански.

Иако и во првиот дел фудбалерите предводени од Јирген Клоп ја имаа доминацијата на теренот, мрежите мируваа.
Во второто полувреме Салах во 57 минута донесе гостинско водство од 0-1.

Само 11 минути подоцна истиот играч погоди по вторпат, за веќе поубедливи 0-2.

Во 84 минута Вајналдум по третпат ја тресе мрежата на Вест Хем за недостижни 0-3.

Единствено што успеаја домаќините да сторат до крајот е да го намалат резултатот на 1-3. Доусон во 87 минута ги постави конечните 1-3.

Со денешните 3 бода Ливерпул се искачи на третата позиција со 40 освоени бодови, и сега е само на -1 од Манчестер Јунајтед на втората позиција.

Лидерот Манчестер Сити има 44 поени, но и меч повеќе за играње од двата конкуренти.

Share

AnimeHeaven: Amazing Stranger anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro watch anime online

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Ao-chan Can't Study! (Dub) (https://animepahe.cc/m/y0Ab) Episode 12

Website https://twistmoe.net: Watch All Saints Street twistmoe Episode 12 watch anime free

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimelol

Blip: https://blip.fm/profile/kissanimemx/props

Scroll to Top