Сан Антонио победија во Лос Анџелес

Сан Антонио победија во Лос Анџелес

пред 10 месеци

Сан Антонио Спарс забележаа победа над ЛА Лејкерс 118:109. Изминатата ноќ во НБА лигата победи запишаа Бруклин, Портланд и Кливленд.

Сан Антонио во два дена забележа победи над екипите од Лос Анџелес. По триумфот над Клиперси на домашен терен, Сан Антонио славеа на теренот на Лејекрси.

Спарс, беа доминантни во последната четвртина, во која два тима влегоа со по 89 поени.

Ламаркус Олдриџ ги предводеше Спарс со 28 поени и 5 скока. На спротивната страна Леброн Џејмс забележа 27 поени, 6 скока и 12 асистенции.Спарс имаат по четири победи и порази, додека Лејкерси го забележаа третиот пораз во деветтиот меч.

Портланд ја прекинаа серијата од два порази со триумфот над Минесота 135:117. Демијан Лилард постигна 39 поени (7/12 тројки), а Јусуф Нуркиќ забележа 17 поени и 7 скока. Кај Минесота по 26 поени реализираа Дианџело расел и Ентони Едвардс.

Бруклин Нетс ја прекинаа серијата од шест победи во која беа кошаркарите на Филаделфија. До победата 122:109, Нетс, дојдоа без првите ѕвезди Кајри Ирвинг и Кевин Дурент.

Џо Херис постигна 29 поени, а Крис Левер 22.

Share

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

AnimeKisa: Sugar*Soldier anime episode 3 online free at https://animekisa.in anime websites

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

https://twistmoe.net english dubbed anime

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimebe

App roll20: https://app.roll20.net/users/9256412/animefreak

Scroll to Top