Светските спортски медиуми за „кралот“ Пандев и бајката на Македонија

Светските спортски медиуми за „кралот“ Пандев и бајката на Македонија

пред 1 година

Сите поголеми спортски весници, веб-сајтови и портали во Европа ја пренесоа „неверојатната фудбалска“ приказна на Македонија и пласманот на Европското првенство следната година.

Од италијанските „Газета дело спорт“ и „Тутоспорт“, до шпанските „Марка“ и „АС“, францускиот „Л’Екип“ и „Спортски журнал“ од Србија, сите посочуваат дека ова е историски пласман на една мала земја на едно големо натпреварување, посочувајќи го ветеранот Пандев како човек кој е 19 години во репрезентацијата и го постигнува победничкиот гол.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime dub SK8 the Infinity (Dub)

Naruto (Dub) Episode 212

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 20

animes online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AnimeDao Naruto Episode 212

Scroll to Top