Седлоски поради коронавирусот замина од Динамо

Седлоски поради коронавирусот замина од Динамо

пред 1 година

Гоце Седлоски повеќе не е тренер на Б-тимот на Динамо Загреб. Клубот објави дека со Седлоски спогодбено го раскинале договорот. Седлоски за тренер на Б-тимот на Динамо беше промовиран на 13 мај.

Коронавирусот е причината што поранешниот капитен на Динамо го напушти клубот. Во текот на својот пет месечен мандат 46 годишниот Седлоски четири пати бил во самоизолација, а пред два дена неговиот тест на Ковид-19 бил позитивен, пишува порталот „Индекс“.

Со оглед на тоа дека Б-тимот во наредниот период треба да одигра многу натпревари, Седлоски и клубот процениле дека најдобро решение ќе биде неговиот договор да биде спогодбено раскинат.

Нов тренер на Б-тимот на Динамо е 33 годишниот Иван Прелец.

Седлоски играше во Динамо од 1998 до 2004 година, во овој период тој освои три титули хрватски шампион, три титули од Купот на Хрватска и три суперкупа.

Share

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

High School DxD

AnimeFreak Naruto (Dub)

english anime Record of Ragnarok

anime website Record of Ragnarok

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

Scroll to Top