Серхио Рамос го оперирал менискусот

Серхио Рамос го оперирал менискусот

пред 9 месеци

Серхио Рамос, претпладнево бил опериран, што значи дека го очекува пауза од шест до седум недели.

Капитенот на Реал, го повредил коленот, на натпреварот во Суперкупот на Шпанија, против Атлетик Билабо.

Дек препишаната терапија не дала резултат, на клупските лекари им станало јасно во текот на вчерашниот тренинг. Рамос, не издржал до крајот, по што експресно била донесена одлуката да го оперира менискусот.

Реал ќе биде без Рамос, во неколку значајни натпревари, во наредниот период. Капитенот ќе го пропушти полу-финалниот двобој до Аталанта во Лигата на шампионите и градското дерби со Атлетико.

Share

WCOStream: My Hero Academia 2 (Dub) anime episode 25 online free at https://wcostream.cc wcostream hunter x hunter

4Anime: Vexille (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz sword art online 4anime

ANIMEFLIX: .hack//Sign anime episode 26 online free at https://animeflix.nl animeflix ponyo

GoGoAnime: Zoids (Dub) anime episode 67 online free at https://gogoanime.be death note gogoanime

Vingle: https://www.vingle.net/animeflixnl

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/40947/kissanimemx

Scroll to Top