Синот и девојката на Борис Бекер навиваа за Ѓоковиќ

Синот и девојката на Борис Бекер навиваа за Ѓоковиќ

пред 2 месеци

Девојката на Борис Бекер, Лилијан де Карваљо Монтеиро, како и најстариот син на германската тениска легенда, беа на трибините на Вимблдон поддржувајќи го Новак Ѓоковиќ во првото излегување во јавноста откако Бекер беше осуден на затворска казна за измама.

54-годишниот Бекер беше осуден за криење на 2.5 милиони фунти за да избегне да плати долгови по неговото банкротирање во 2017 година, и беше осуден на двеиполгодишна казна затвор во април.

Посетата на мечот на Ѓоковиќ доаѓа како израз на мала благодарност кон српскиот тенисер, кој работеше со Бекер како тренер повеќе од три години, а по затворањето на Германецот, се понуди за било каква помош на Ноа и на целото семејство Бекер.

Share

game sunwin tải sunwin tải sunwin apk

sun win

sunwin

game bài sunwin sunwin apk sunwin web

sunwin

Scroll to Top