Синот на Хенрик Ларсон не престанува да дава голови

Синот на Хенрик Ларсон не престанува да дава голови

пред 4 години

Синот на легендарниот шведски напаѓач Хенрик Ларсон, Џордан Ларсон продолжува со својата голгетерска серија, постигнувајќи два гола за Спартак Москва при 5:1 победата во Руската Премиерлига за да стане најдобар стрелец во лигата со осум гола.

23-годишниот Ларсон Јуниор, има 8 гола и 4 асистенции во 17 меча за Спартак, зголемувајќи ги шпекулациите за обединување со неговиот татко, кој од неодамна е дел од тренерскиот тим на Роналд Куман во Барселона.

Share
Scroll to Top