Сити без мака против Фулам – Гвардиола славеше јубилеј

пред 6 месеци

Манчестер сити му подарија победа на својот менаџер Пеп Гвардиола, во неговиот 700 натпревар во тренерската кариера. Гвардиола, 250 пат го предводеше Манчестер сити и покрај победата, урна традиција страта 15 години. Сити без мака славеа на Фулам со 2:0. Головите во првиот дел ги постигнаа Стерлинг и Де Брујне од пенал. Покрај победата од овој меч се издвојуваат два интересни податоци за статистичарите. Гвардиола не направи ниту една измена. Последен пат Сити натпревар без извршена измена во составот одиграче во 2005 година. Напаѓачот на Сити, Стерлинг го изнуби 20 пенал, со што е апсолутен рекордер во Премиер лигата. 

Share

ANIMEFLIX death note animeflix: Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 12 (https://animeflix.nl/m/N0wN/ep-12)

AnimeHeaven black clover anime heaven: Watch My Hero Academia Episode 13

Scroll to Top