СМС најдобар играч во полу-финалните баражи

СМС најдобар играч во полу-финалните баражи

пред 8 месеци

Сергеј Милинковиќ-Савиќ (СМС) од УЕФА е прогласен за најдобра играч на синоќешните бараж натпревари за пласман на Европското првенство.

Србија во продолженијата забележа победа во Осло над Норвешка од 2:1. Двата гола за Србија ги постигна фудбалерот на Лацио.

СМС на теренот влезе во 80 минута, веќе во следната го постигна водечкиот гол на натпреварот, а откако Норвежаните израмнија во 88 минута, тој во 103 со прекрасен гол ѝ ја донесе победата на својата репрезентација.

Србија за пласман на Европското првенство на 12 ноември ќе игра на домашен терен против Шкотска.

Share

AnimeHeaven animeheaven dragon ball super: Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 11 (https://animeheaven.pro/m/NpmK/ep-11)

4Anime sword art online 4anime: Watch The Promised Neverland Episode 12 (https://4anime.biz/m/XvAq/ep-12)

Scroll to Top