Солскјер нема намера да поднесе оставка

Солскјер нема намера да поднесе оставка

пред 11 месец

Башакшехир, против еден од најславните клубови во Лигата на шампионите, Манчестер Јунајтед, ја забележа историската прва победа во елитното натпреварување. Шампионите на Турција победија со 2.1, благодарение на комичните грешки што ги праве во одбраната.

Поразот во Истанбул повторно ги засили шпекулациите дека Оле Гунар Солскјер ќе добие отказ. Менаџерот на Јунајтед не сакал да ги коментира медиумските шпекулации.

„Сезоната штотуку започна, има уште многу да се игра, а секој има право на свое мислење. Морам да останам јак. Вработен сум во Манчестер Јунајтед, мојата работа е заедно со помошниците да го правам она што е најдобро за клубот“, рекол Норвежанецот.

Манчестер Јунајтед, во Лигата на шампионите, има две победи и пораз, додека во Премиер лигата се наоѓа на 15 место, што е најлош старт во првенството од 1972 година.

Share

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Muteki Koujin Daitarn 3 anime episode 40 online free at https://kissanime.mx detective conan kissanime

Queen's Blade: Rebellion Specials Episode 6

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Drive google: https://drive.google.com/file/d/1vLeW50p_4apsyQb5-FiZB8jcR8s0cgDB/

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Scroll to Top