Страшно голчиште за Шимицу во Џеј лига – додавањата „на прва“

пред 3 години

На мечот меѓу Шимицу и Ц-Осака во јапонската Џеј лига е виден еден од најубавите голови годинава.

Се играше 49 минута кога фудбалерот на Шимицу, Ренато го совлада противничкиот голман по сјајна акција.

Погодокот потсетува на феноменалниот гол на Вилшир во Арсенал поради тоа што сите додавања беа „на прва“, а завршницата атрактивна.

Погледнете:

Share
Scroll to Top