Строл бил заразен со коронавирусот

Строл бил заразен со коронавирусот

пред 1 година

Ленс Строл бил заразен со коронавирусот поради што не возел на последната трка во првенството на Формула 1, Големата награда на Ајфел. На неговото место во квалификациите и на трката во Нинбургринг се појави Нико Хулкенберг, кој на крајот го освои осмото место.

Строл објави дека на последниот тест бил негативен и дека добил дозвола да вози на трката во Португалија.

Младиот Канаѓанец е вториот возач кој бил заразен со вирусот од почетокот на сезоната. Во август, една трка пропушти неговиот тимски колега Серхио Перез.

Share

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 494

AnimeDao Black Clover (Dub) Episode 162

Naruto Episode 211

anime streaming One-Punch Man

BANANA FISH

Scroll to Top