Суспендиран е светски шампион во пливање, го фатиле со љубовница!

Суспендиран е светски шампион во пливање, го фатиле со љубовница!

пред 5 месеци

Четирикратниот светски пливачки шампион, Јапонецот Даија Сето е суспендиран до крајот на годината затоа што имал вонбрачна афера. Во договорот на сите јапонски пливачи со националниот сојуз постои одредба за спортско однесување.

На светскиот шампион на 200 и 400 метри мешано му е одземена и капитенската лента во пливачкиот тим откако ја признал аферата.

Сепак, Сето ќе има право да плива на ОИ во Токио кои се одложени за идната година.

„Мислам дека моето извинување е за да продолжам да пливам, да ја вратам довербата во моето семејство кое е длабоко повредено од моето неодговорно однесување. Сега сериозно сакам да му се посветам на пливањето“ рече Сето.
Јапонецот пред 4 години на ОИ во Рио освои бронза на 400 метри мешано.

Share

By the Grace of the Gods (Dub) (https://gogoanime.be/m/kpvg) Episode 12 at GoGoAnime gogoanime overlord

Armor Shop for Ladies and Gentlemen II Episode 3 at Funimation fruits basket season 2 funimation

Scroll to Top