Тајсон го потврди мечот со Рој Џонс со посебно видео

Тајсон го потврди мечот со Рој Џонс со посебно видео

пред 7 месеци

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон го потврди враќањето во боксерскиот ринг на 28 ноември против уште една легенда, Рој Џонс Јуниор со посебна видео-најава и покрај загриженоста поради растот на бројот на позитивните случаи на корона вирусот.

Мечот во Калифорнија требаше да се оддржи во септември, но Тајсон реши да го одложи за да има делумно присуство на публика и да се зголеми интересот за преносот.

Мечот е предвиден да биде во осум рунди, и нема да се бројат поени, туку до победа ќе се дојде само со нокаут.

View this post on Instagram

11.28.20 #TysonJones #FrontlineBattle

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on

Share

WCOStream the flintstones wcostream: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11

AnimeHeaven animeheaven boruto: Watch My Hero Academia Episode 6 (https://animeheaven.pro/m/nml/ep-6)

Scroll to Top