Тијаго Силва го кани Нејмар да дојде во Челси

Тијаго Силва го кани Нејмар да дојде во Челси

пред 2 месеци

Бразилецот Тијаго Силва го повика неговиот сонародник од ПСЖ, Нејмар, да ја прифати понудата на Челси и да си замине од францускиот првак.

„Нејмар мора да дојде во Челси. Ако навистина се случува тоа што го пишуваат медиумите, тогаш би било идеално да ни се придружи на „Стемфорд бриџ“. Тој би бил огромно засилување за нас“, изјави искусниот дефанзивец.

Француските медиуми најавуваат дека ПСЖ сака ова лето да го продаде Нејмар.

Share

sun win

sunwin sunwin club sunwin club

sunwin.apk mới nhất

sunwin

tải sunwin

Scroll to Top