Торта, скара и изненадувања – како Лео Меси го прослави 34. роденден

Торта, скара и изненадувања – како Лео Меси го прослави 34. роденден

пред 1 година

Лео Меси, еден од најголемите фудбалски ѕвезди во историјата, вчера го прослави својот 34. роденден со изненадување од соиграчите од аргентинската репрезентација додека спиеше.

Тие прво го разбудија Меси по полноќ со колаче со свеќа за да му го честитаат роденденот, а потоа тој им организираше скромна прослава, секако, со прва желба конечно да освои голема титула со Аргентина на Копа Америка 2021, каде што веќе се во четврт-финалето.

Share

apk go88 Tài Xỉu Go88 - Tải Game GO88 Đổi Thưởng APK, iOS, AnDroid nạp tiền go88

sunwindy shaoxing sunwin import and export SUNWIN - Game bài đổi thưởng top đầu năm 2022

Scroll to Top