Трилер на Босфорот – ЦСКА со голема победа над Фенер

Трилер на Босфорот – ЦСКА со голема победа над Фенер

пред 5 месеци

Во голема пресметка на старите ривали, ЦСКА Москва во Истанбул успеа да стигне до 78:77 победа по продолжение над Фенербахче и покрај тоа што допатуваа во Турција без двајца клучни кошаркари (Никола Милутинов и Јанис Стрелниекс).

Неизвесноста траеше во целиот меч, и Фенер во драматичната завршница имаше предност, пред на 15 секунди пред крајот Вил Клајбурн да постигне тројка за продолжение. ЦСКА направи 4 поени предност, пред домаќините да се вратат и во финишот да имаат 2 поени предност, за потоа на сцена повторно да стапи Клајбурн со влегување и поени и дополнително слободно фрлање за победа.

Клајбурн заврши со 16 поени, а Мајк Џејмс му пмогна со 14. Нандо де Коло со 21 поени беше најдобар кај турскиот клуб, а Џарел Еди имаше 18.

ЕВРОЛИГА, 3.КОЛО

Макаби Тел Авив – Баерн Минхен 82:85 (15:15, 10:19, 30:26, 27:25)

Олимпијакос – Милано 86:75 (18:21, 18:21, 27:16, 23:17)

Фенербахче – ЦСКА Москва 77:78 (10:12, 21:20, 20:17, 18:20, 8:9)

Реал Мадрид – Химки 94:85 (25:25, 24:16, 21:16, 24:28)

Share

Watch Akudama Drive (Dub) Episode 1 (https://animeplanet.cc/m/NEj6/ep-1) at AnimePlanet anime planet hero academia

Watch One Piece (Dub) Episode 623 (https://gogoanime.be/m/p0E/ep-623) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime my hero

Scroll to Top