Унзуе: Некои едноставно не се дораснати да играат со Меси

Унзуе: Некои едноставно не се дораснати да играат со Меси

пред 2 години

Поранешниот помошник-тренер на Барселона, Хуан Карлос Унзуе смета дека дел од фудбалерите едноставно не се способни да го изддржат притисокот да играат покрај фудбалер како Лионел Меси, по критиките дека ја „уништил“ кариерата на Антоан Гризман.

Унзуе, кој му беше помошник на Луис Енрике од 2014 до 2017 година на „Ноу Камп“, вели дека стандардите кои ги наметнува Меси се превисоки за дел од неговите соиграчи

„Тоа што го оддржа Меси на врвот е амбицијата и способноста да се живее под стрес. Тој од самиот себеси бара да е најдобар и како резултат на тоа, сака да ги има најдобрите околу себе – соиграчи, физиотерапевти, тренери… Тоа предизвикува стрес кај дел од соиграчите кој не можат да го поднесат“, вели 53-годишниот Унзуе.

Share

sunwin

sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu sunwin apk

tải sunwin game bài sunwin sunwin web

game sunwin

sunwin

Scroll to Top