Фенер победи во Белград во последната стотинка – Звезда ја „уби“ поранешниот играч

Фенер победи во Белград во последната стотинка – Звезда ја „уби“ поранешниот играч

пред 7 месеци

Фенербахче, конечно, стигна до победа во Евролигата, откако во Белград во 18. коло во драматична завршница славеше со 73:71 над Црвена звезда.

Мечот беше неизвесен од старто до финишот, и двете екипи немаа поголема предност од +6, пред Лоренцо Браун во последната секунда да постигне кош и да го совлада својот поранешен клуб.

Квино Колом промаши сигурен удар за победа на Звезда, за во последните шест секунди, по скокот на Нандо де Коло, топката дојде до Браун, кој лани настапуваше во Белград, за сигурен погодок и победа. По крајот на мечот беше утврдено дека тој ја упатил топката кон кошот на буквално една стотинка од секундата.

Браун заврши со 13 поени, колку што имаше и Пјер, додека за Звезда, О’Брајант имаше 17, а Огњен Добриќ 12 поени.

Share

KissAnime assassination classroom kissanime: Watch High-Rise Invasion Episode 12 (https://kissanimeonline.com/m/dmr8/ep-12)

ANIMEFLIX animeflix food wars: Fire Force Season 2 Episode 24

Scroll to Top