Фиорентина и Џенова со драматично реми на „Артемио Франки“

Фиорентина и Џенова со драматично реми на „Артемио Франки“

пред 11 месец

Фиорентина и Џенова, без македонскиот капитен Горан Пандев во составот, одиграа неверојатно 1:1 реми во „дербито на дното“ во Серија А, откако двата гола паднаа во последните минути од мечот.

Марко Пјаца стрелаше во 89. минута од мечот, откако претходно ВАР системот го поништи голот на домаќините во 70-тата минута, кога Џек Бонавентура стрелаше за Виола. Меѓутоа, Џенова не успеа да стигне до првата победа од септември, откако Никола Миленковиќ постигна гол во 98. минута!

Џенова е на 19. место на табелата со шест поени, исто колку што имаат и Торино пред нив, додека Фиорентина е само 17. со 9 освоени поени.

Share

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG - Individual Eleven (Dub) Episode Full

How clumsy you are, Miss Ueno. (Dub) Episode 12

Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - The Beyond Part 2 Episode 3

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimebe

Logobids: https://www.logobids.com/users/AnimeFreak

Scroll to Top