Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

пред 2 недели

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Британија.

Седум кратниот светски првак славеше по шауза од 950 дена од ГН на Саудиска Арабија вп 2021.

Лудата трка на патеката Силверстон Хамилтон ја доби пред Макс Ферстапен и Ландо Норис.

Освојувачот на пол позоцијата, Џорџ Расел се откажа во 33 круг.

Хамилтон 9.пат во кариерата победи во Силверстон, ниту еден возач нема толку победи на една патека.

Британецот во солзи ја прослави победата.

Share
Scroll to Top