Хамилтон сака да вози во Абу Даби

Хамилтон сака да вози во Абу Даби

пред 1 година

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, се надевал дека ќе може да ја вози последната трка во сезоната, Големата награда на Абу Даби. Британецот, поради коронавирусот, ја пропушти минатата трка во Бахреин, Големата награда на Сахир.

„Знам дека не бев присутен во јавноста изминатите денови, но дефинитивно ова беше една од најтешките недели низ кои сум минал во животот. Концентриран бев на закрепнувањето и подготовките за да можам да возам во Абу Даби“, рекол во видео-пораката, актуелниот светски шампион.

За да може да седне во своето возило, на патеката во Абу Даби, Хамилтон најпрвин мора да добие негативен корна-тест.

На неговото место, на Големата награда на Сахир, возеше Џорџ Расел, кој само поради грешката што ја направи тимот не го освои првото место. Расел на крајот заврши на деветтата позиција.

Share

online anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

My Hero Academia Season 2 Episode 16

watch anime online AnimeHeaven Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

AnimeHeaven Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

My Hero Academia Season 5 (Dub)

free anime online AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)

tải go88
Scroll to Top