Хетафе го смени името

Хетафе го смени името

пред 5 месеци

Шпанскиот фудбалски клуб Хетафе привремено го смени името.

Новото име на клубот е Fe CF. Овој збор на шпански знаи вера. Во клубот се решиле на ваков потег за да ги поддржат сите луѓе кои во 2020 година минуваат низ тежок период од своите живот, најмногу поради пандемијата на коронавирусот.

Хетафе минатата сезона во Ла Лига ја завршија на осмото место, а играа и во осмина-финалето во Лига Европа.

 

Share

Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode Preview (https://funimationfree.com/m/BlLX/ep-1) at website https://funimationfree.com. See more hunter x hunter funimation

Watch Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full at website https://kissanimeonline.com. See more re zero kissanime

Scroll to Top