Црна Гора се спаси од Азербејџан и доби подарок од Кипар кој го „сопна“ Луксембург

пред 2 години

Црногорците успеаја да останат непоразени од селекцијата на Азербејџан и си ги задржаа шансите за прогрес од Лига Ц во Лига Б во Лигата на нации.

Иако мечот се играше на неутрален терен (во Запрешиќ) поради настаните во Азербејџан, сепак мечот се завршо со најнепопуларниот резултат 0-0. Сепак Црногорците се тие што треба да се задоволни од ваквиот епилог поради тоа што цело второ полувреме играа со човек помалку, во 45 минута Ивановиќ ги остави колегите на цедило.

Црна Гора остана на чело на табелата во групата со 10 бода затоа што Луксембург беше поразен во Никозија, од Кипар 2-1. Со тоа Луксембург е втор со 9 бода пред последното коло во кое Црна Гора игра дома против отпишаниот Кипар.

Во истиот термин се одигра уште еден меч од Лигата на нации, но од Д сегментот. Латвија и Фарски Острови поделија по бод, мечот во Рига заврши 1-1.

Share

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

sites to watch anime My Hero Academia Season 2

GoGoAnime Dragon Ball (Dub)

watch anime Komi Can’t Communicate

anime gogo Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

Attack on Titan Season 2 (Dub)

tải go88
Scroll to Top