Чалханоглу и Ернандез позитивни на КОВИД-19

Чалханоглу и Ернандез позитивни на КОВИД-19

пред 5 месеци

илан потврди дека нивните фудбалери Хакан Чалханоглу и Тео Ернандез се позитивни на КОВИД-19, што претставува нов проблем за тренерот Стефано Пиоли пред понеделничкото гостување кај Каљари.

Двајцата не тренираа во петокот поради „неконклузивни“ тестови, пред во саботата да се потврди нивниот позитивен тест.

„Хакан Чалханоглу и Тео Ернандез имаат позитивни тестови, но остатокот од фудбалерите се негативни. Двајцата фудбалери, кои немаат симптоми, веднаш се сместени во домашен карантин. Сите други членови на тимот ќе бидат подложени на строго тестирање според протоколите“, се вели во соопштението на Милан.

Share

AnimeTV top anime tv: Watch Boku no Hero Academia 5th Season Episode 3 (https://animetv.cc/m/17Yn/ep-3)

AnimeFreak animefreak bleach: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://animefreak.ws/m/yg2z) Episode 24

Scroll to Top