Чалханоглу пред трансфер во Јувентус

Чалханоглу пред трансфер во Јувентус

пред 3 години

Хакан Чалханоглу ќе го напушти Милан по завршувањето на сезоната како слободен играч. Италијанските медиуми тврдат дека репрезентативецот на Турција кариерата ќе ја продолжи во Јувентус.

Чалханоглу ги прифатил условите на Јувентус. Старата дама на фудбалерот му понудила двегодишен договор вреден пет милиони евра по сезона. За споредба, Милан му понудиле договор со годишна плата од четири милиони евра.

Италијанските медиуми се согласуваат дека Чалханолгу само во една ситуација може да го одбие Јувентус, а тоа е Милан да избори пласман во ЛШ, а Јувентус да не успее. Во една таква ситуација, овие извори пишуваат дека Милан ќе ја зголемат понудата за Чалханоглу да остане во Милан.

Share
Scroll to Top