Шалке сламка за спас бара во новиот тренер, четврти сезонава

Шалке сламка за спас бара во новиот тренер, четврти сезонава

пред 1 година

Германскиот бундеслигаш Шалке 04 речиси една годдина е без победа и доколку нешто драстично не се промени, идната сезона клубот ќе настапува во „Цвајта“.

Поради тоа, клубот од Гелзенкирхен одлучи да доведе нов тренер, четврти досега, сметајќи од септември годинава.
Нов стратег на Шалке ќе е Швајцарецот Кристијан Грос кој е без работа од февруари кога доби отказ на клупата на Ал Ахли.

Сезоната како шеф на стручниот штаб ја почна Давид Вегнер кој не издржа ниту цел месец на клупата на клубот. Негова замена беше Мануел Баум кој на клупата беше до 18 овој месец.

Како преодно решение е знаеше дека е поставен Хуб Стевенс.

Грос се очекува своето деби да го има на 2 јануари на првенствениот меч со Херта. Екипата од „Велтенс арена“ по 14 кола во Бундеслигата е последна, со само 4 освоени бода.

Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

stream anime online AniWatch JUJUTSU KAISEN

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime stream Horimiya (Dub)

My Hero Academia Season 3 Episode 17

anime stream AniWatch Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Scroll to Top