Шешко го бараа неколку клубови тој реши да остане во Лајпциг

Шешко го бараа неколку клубови тој реши да остане во Лајпциг

пред 1 недела

Еден од најбараните напаачи во Европа, Бенјамин Шешко (21), пред почетокот на Европското првенство донел одлука околу својата иднина. Изминатите недели Шешко најчесто се поврзуваше со Арсенал и Милан.

Шешко, како што тврди трансфер-инсајдерот, Фабрицио Романо, решил да остане во Лајпциг. Според новинарот, Шешко верува дека најдобро за неговата кариера е да остане во Лајпциг уште една сезона.

Шешко во договорот има откупна клаузула од 65 милиони евра.

Напаѓачот сезонава на 31 натпревар, постигнал 14 глови и забележа две асистенции.

Шешко ќе го предводи нападот на Словенија на ЕП. Словенците се во групата со Англија, Србија и Данска.

Share
Scroll to Top