Ѓоковиќ: Пукнатината на мускулот е 25 милиметри

Ѓоковиќ: Пукнатината на мускулот е 25 милиметри

пред 7 месеци

Новак Ѓоковиќ, вчера ја освои деветтата титула на Австралија опен. Србинот со импресивна игра го декласира Данил Медведев со 7/5, 6/2, 6/2. Хејтерите на Ѓоковиќ не мируваа ниту по оваа победа, повторно го нападнаа дека глумел повреда. Ѓоковиќ во третото коло, во дуелот со Тејлор Фриц се повреди, но и покрај тоа, успеа да го одбрани трофејот.

Ден по победата, Ѓоковиќ ги објави резултатите од последниот преглед извршен со магнетна резонанца.

„Снимањето со магнетна резонанца покажа дека штетата сега е многу поголема, него што тоа беше во моментот кога се случи во мечот од третото коло. Пукнатината е поголема. Беше 1,7 милиметри, а сега е 25 милиметри. Сепак нема причина за загриженост, така ми кажаа лекарите. Ќе треба да мирувам, додека не го залечам во целост мускулот“, рекол Ѓоковиќ.

Наредниот турнир на кој би можел да учествува Ѓоковиќ е мастерсот во Мајами. Овој турнир според планот треба да се игра кон крајот на наредниот месец.

Share

Website https://animeflix.nl: Watch Aldnoah.Zero animeflix Episode 12 demon slayer animeflix

Website https://wcostream.cc: Watch Galaxy Angel 3 (Dub) wcostream Episode 26 free anime

AniWatch: Harukanaru Toki no Naka de 3: Owarinaki Unmei anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime free

Website https://animefreak.ws: Watch Giovanni's Island (Dub) animefreak Episode Full animefreak hunter x hunter

Aerocivil gov: https://www.aerocivil.gov.co/atencion/participacion/encuesta/Lists/Rendicin%20de%20Cuentas%202017/DispForm.aspx?ID=10845

Backdropcms: https://backdropcms.org/account/animefreakws

Scroll to Top