Јокиќ погоди за продолженија, Дончиќ за победа

Јокиќ погоди за продолженија, Дончиќ за победа

пред 10 месеци

Далас Маверикс по едно продолжение ги победија Денвер Нагетс со 124:117. Натпреварот во регуларниот дел заврши со резултат 109:109.

Денвер не успеаја да победат иако на полувреме имаа водство од 52:43. Далас третиот период го доби со седум поени, се доближи на само два поени негатива.

Во последната четвртина, драмата кулминираше во финишот, Клебер, на три секунди до крајот погоди тројка за предноста на Далас, но Јокиќ возврати со шут за два и избори продолженија.

Во дополнителните минути Далас беа подбар тим на теренот, а со четири поени на Дончиќ го решија победникот.

Лука Дончиќ со 38 поени, 13 асистенции, 9 скока, но и 8 загубени топки го предводеше Далас до четвртата победа, во осмиот натпревар сезонава.

Кај Денвер се истакна Јокиќ со 38 поени и 11 скока.Share

Website https://kissanime.mx: Watch Sakura Wars the Animation (Dub) kissanime Episode 12 kissanime one piece

TwistMoe: Violence Jack: Slumking (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime twist app

Website https://gogoanime.be: Watch The Legend of Condor Hero gogoanime Episode 26 gogo anime tv

Watch White Snake Episode Full

Gitlab redox-os: https://gitlab.redox-os.org/kissanimemx

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animefreakws/

Scroll to Top