„Јунајтед не требаа да го донесат Кавани“

„Јунајтед не требаа да го донесат Кавани“

пред 7 месеци

Поранешниот селектор на Англија Хари Реднап смета дека трансферот на Едонсон Кавани во Манчестер Јунајтед е лоша одлука на клупските челници.

Трансферот на Кавани Реднап го нарекол „очајнички“ и смета дека „црвените ѓаволи“ влегле во непотребен ризик.

„Знаете дека сакам да се коцкам, но тоа не е ништо во споредба со она што Јунајтед го направија со Кавани“, рекол Реднап.

„Ова ми делува како очајнички потег“.

Кавани на „Олд Трафорд“ ќе заработува околу 200.000 фунти неделно. Уругваецот во Манчестер Јунајтед пристигна како слободен играч.

„Реков нека им е со среќа кога слушнав колкава плата бара. Можеби ќе направи нешто доколку е гладен за игра и постигнување голови. Поради Солскјер се надевам дека е тоа е така“, заклучил Реднап.

Share

AnimeTV darling in the franxx anime tv: A Silent Voice Episode Full

4Anime 4anime bleach: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 1

Scroll to Top