Ќиро Блажевиќ искрен: Најубаво ми беше таму каде што имаше најмногу пари

Ќиро Блажевиќ искрен: Најубаво ми беше таму каде што имаше најмногу пари

пред 7 месеци

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Ќиро Блажевиќ покрај тоа што во својата кариера беше на „најлуди“ дестинации и направи големи успеси (од кои секако му се памети третото место со Хрватска на СП во 1998 година), е познат како човек кој секогаш јасно го кажува тоа што му е на умот.

Во подкастот „Инкубатор“, Блажевиќ беше запрашан каде му било најубаво да биде тренер – во Хрватска, Босна, Иран или Кина.

„Јас имам свои параметри. Каде беше најдобро? Секогаш таму каде што има најмногу пари. Што се смееш, искрено ти кажувам! Најдобро беше во Кина и Иран поради парите. Тука работев за слава. Во Босна имаше повеќе пари, но не може да се мери со Кина. Таму ми кажаа дека ме чекаат 800.000 долари само да пристигнам“, вели Блажевиќ (од 36:50 на видеото).Ќиро остана Ќиро – му ѕвонеше телефонот па пцуеше во ТВ-интервју (видео)

Ќиро во свој стил: Среќен сум за Србија, се изначекаа кутрите!

Share

AnimeDao animedao demon slayer: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 1 (https://animedao.nl/m/9Q9/ep-1)

4Anime 4anime official site: Hunter x Hunter (Dub) (https://4anime.biz/m/0jmD) Episode 148

Scroll to Top