Џорџ Расел во болидот на Хамилтон

Џорџ Расел во болидот на Хамилтон

пред 1 година

Луис Хамилтон, поради коронавирусот, нема да вози во недела на трката за Големата награда на Сахир. Мерцедес соопшти дека негова замена ќе биде возачот на Вилијамс, Џорџ Расел.

Расел има 22 години, во Вилијамс е од 2019 година. Според многумина тој е еден од најталентираните возачи во Формула 1 и се очекува да вози за Мерцедес во блиска иднина. Та нема да биде случај во наредната сезона бидејќи Валтери Ботас има договор, а се очекува и Луис Хамилтон да го продолжи договорот.

Расел нема освоено ниту еден поен оваа сезона, но редовно го минува првиот филтер во квалификациите.

„Никој не може да го замени Луис, но ќе го дадам максимумот од моментот кога ќе седнам во болидот“, напишал Расел на „Твитер“.

Со оглед на потенцијалот што го поседува и болидот што ќе го вози во Бахреин, Расел ќе има идеална шанса да дојде до некој бод.

Инаку, на неговото место во Вилијамс, на Големата награда на Сахир ќе вози Џек Аиткен.

Share

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime streaming Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime

anime to watch So I'm a Spider, So What?

animes online WONDER EGG PRIORITY

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

tải go88
Scroll to Top