Драма на „Олд Трафорд“ – Рашфорд со гол во 94. минута ги однесе Јунајтед на само -2 од Ливерпул!

Манчестер јунајтед станаа „експерти“ за драма оваа сезона во Премиер лигата, откако Маркус Рашфорд во 94. минута, конечно, го „скрши“ отпорот на Вулверхемптон за 1:0 победа со која се искачуваат на второто место на табелата со само два поени заостанување зад лидерот Ливерпул.

Во првото полувреме двата тима имаа доста шанси за гол – Бруно Фернандеш излезе сам пред Ру Патрисио, но голманот одлично реагираше, додека „волците“ имаа греда преку Саис, и уште една убава одбрана на Давид де Хеа.

„Ѓаволите“ го кренаа темпото во второто полувреме, и во 70-тата минута, Единсон Кавани ја смести топката во голот, но тој беше поништен поради офсајд.