RB16B – Болидот на Ред Бул за 2021 година

RB16B – Болидот на Ред Бул за 2021 година

пред 1 година

Ред Бул го претставија болидот, со кој Макс Ферстапен и Серхио Перез, ќе се натпреваруваат оваа сезона, во шампионатот на Формула 1.

Новиот болид го носи името „RB16B“, од причина што се работи за подобрена верзија на минато годишниот болид.

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, рекол дека 60 отсто од деловите во „RB16B“, се исти како и кај неговиот претходник.

Новата сезона во Формула 1 ќе започне во Бахреин, на 28.март.

 

Share

tải sunwin

sunwin apk sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin apk sunwin.apk mới nhất game bài sunwin

sun win

Scroll to Top