„Амазон“ ќе издвои 500 милиони долари за празнични бонуси за вработените

пред 2 години

Американската компанија за онлајн трговија на мало „Амазон“ ќе исплати еднократни празнични бонуси до 300 долари за вработените кои пакуваат и испорачуваат пратки, откако се соочи со синдикални критики за укинувањето на дополнителниот надоместок за работа во ризични околности, поради пандемијата на Ковид-19.

Компанијата соопшти дека на вработените со полно работно време ќе им исплати бонуси до 300 долари, а на хонорарците по 150 долари, доколку работат во тој гигант за е-трговија во текот на целиот декември, пренесува агенцијата „Блумберг“.

Share

sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu game bài sunwin

tải sunwin apk

sunwin tài xỉu

tải sunwin apk game bài sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin.apk mới nhất

Scroll to Top