Бајрамов: Примирјето меѓу Азербејџан и Ерменија е привремено

пред 4 месеци

Азербејџанскиот министер за надворешни работи, Џејхун Бајрамов, изјави дека хуманитарниот прекин на огнот, договорен на разговорите во Москва , ќе трае онолку колку што на Црвениот крст ќе му биде потребно да ја организира размената на телата на убиените. Говорејќи на брифинг во Баку, тој се пожали дека статус кво состојбата на теренот во планинската енклава не ѝ одговара на неговата земја и дека Азербејџан се надева и очекува дека навреме ќе преземе контрола над поголема територија, објави „Ројтерс“. Азербејџан и Ерменија се обвинија едни со други за кршење на условите за прекин на огнот, доведувајќи го во прашање значењето на примирјето со посредство на Русија.

Share

Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at ANIMEFLIX dragon ball super animeflix

Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 1 (https://funimationfree.com/m/mrBy/ep-1) at website https://funimationfree.com one piece stampede eng dub

Scroll to Top