Блиска сојузничка на Навални осудена на една година општествено корисна работа

пред 5 месеци

Љубов Собол, блиска сојузничка на затворениот опозициски лидер Алексеј Навални, денеска на „Твитер“ напиша дека е осудена на една година општествено корисна работа поради насилен упад во приватна сопственост.

Случајот се однесува на инцидент од декември, пренесува агенцијата „Ротерс“.

Судскиот процес против Собол доаѓа во услови на репресија против сојузниците и приврзаниците на Навални, кои организираа неколку митинзи во знак на протест против неговото апсење на почетокот на оваа година.

Share

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

WCOStream: Space Pirate Captain Herlock: Outside Legend - The Endless Odyssey (Dub) anime episode 13 online free at https://wcostream.cc wcostream

Website https://animekisa.in: Watch Xing Yu Xing Yuan animekisa Episode 29 anime stream

Website https://kissanime.mx: Watch Maria†Holic (Dub) kissanime Episode 12 kissanime site closed

Sites google: https://sites.google.com/view/animefreakws

Codechef: https://www.codechef.com/users/animefreakws

Scroll to Top