Бомбардирано нафтено поле во Ирак

пред 10 месеци

Две наоѓалишта на нафта се бомбардирани денеска во мало нафтено поле во Ирак, а пожарникарите се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Сè уште не е познато кој е одговорен за бомбардирањето на нафтеното поле во Кабаз, на околу 20 километри југозападно од Киркук, според извори на Ројтерс.

Нафтеното поле произведува околу 25.000 барели на ден, додаваат нафтените власти.

Share

Is This a Zombie? Of the Dead OVA (Dub) Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Panty & Stocking with Garterbelt animeflv Episode 13 watch anime free

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimelol/about

Ko-fi: https://ko-fi.com/gogoanimebe

Scroll to Top